O nás

Vplyvom súčasného životného štýlu a životného prostredia čoraz viacerí z nás trpia kožnými ochoreniami a bolesťami pohybového systému. Už vyše 20 rokov sa Liečebné centrum TOMESA špecializuje na zdravotnú starostlivosť pre  psoriatikov, ekzematikov a pacientov s inými kožnými chorobami a pre pacientov s ochoreniami chrbtice, svalov a kĺbov. Náš úspech staviame na komplexnej diagnostike, kvalitnej zdravotnej starostlivosti podľa najnovších odborných referencií, individuálnom prístupe a jedinečnom prístrojovom vybavení. Náš tím odborných lekárov a vyštudovaných fyzioterapeutov s dlhoročnou praxou a kontinuálnym vzdelávaním, ako aj vždy milý a ochotný personál recepcie a celého centra sú tu pre Vás.

Už stáročia ľudia využívajú slnečné žiarenie a soľný kúpeľ ako prírodný liek. V prirodzených podmienkach sa balneofototerapia vykonáva pri Mŕtvom mori či v Modrej Lagúne na Islande. Iniciátorom myšlienky napodobniť liečbu pri Mŕtvom mori, kde je najväčšia koncentrácia solí a intenzívne UV žiarenie, bol K. Schneider, ktorý analogické procedúry zaviedol v roku 1983 v hessenských kúpeľoch BadSalzschlirf. Pre výborné liečebné výsledky sa v roku 1992 pôvodný penzión rozšíril na dva liečebné domy s názvom TOMESA – Fachklinik.
TOMESA je akronymom z TotesMeerSalz /Soľ Mŕtveho mora/. Metóda TOMESA bola postupne úspešne vyskúšaná na klinike Charité v Berlíne, na Nemeckej klinike pre diagnostiku vo Wiesbadene a v roku 1995 vykonávaná v 13 dermatologických ambulanciách v Nemecku. Postupne sa metóda TOMESA rozšírila do Talianska, Českej republiky a na Slovensko.

NOVINKA – od 5.10. 2023

ŠPECIÁLNA FOKUSOVANÁ RÁZOVÁ VLNA

CIELENÁ LIEČBA PRENIKÁ HLBOKO DO TKANIVA, NIE LEN NA POVRCHU.