Masáže

Masáže všeobecne uvoľňujú fyzické i psychické napätie, zotavujú pohybovo zdravých ľudí po náročnej fyzickej činnosti, športovom výkone a pri strese. Podporujú zdravé prostredie ľudského organizmu a zvyšujú kvalitu života.

V príjemnej atmosfére s pocitom súkromia a komfortu poskytujeme vybrané formy masáží.

Ponúkame klasické masáže, regeneračné, relaxačné čiastočné i celého tela, reflexnú masáž nôh.

Klasická masáž

Ručná klasická masáž je jedným z najstarších spôsobov na odstránenie bolestí, čo ľudstvo pozná, zlepšuje krvný obeh a výživu kože, urýchľuje odplavenie rozpadových produktov po svalovej práci (po športe), uvoľňuje väzivové zrasty okolo kĺbov, šliach, zrýchľuje rezorbciuexerdátu (opuch).

Reflexná masáž (väzivová masáž periostálna, segmentárna)

Reflexná masáž patrí do širokého súboru reflexných, intenzívnych terapeutických metód, ošetruje kožné receptory a odpovedajúce segmenty kožných receptorov (Haedové zóny).

Klasická masáž zlepšuje krvný obeh a výživu kože, urýchľuje odplavenie rozpadových produktov po svalovej práci (po športe), uvoľňuje väzivové zrasty okolo kĺbov, šliach, zrýchľuje resorpciu opuchu.

Reflexná masáž

Reflexná masáž chodidiel patrí do širokého súboru reflexných, intenzívnych terapeutických metód, ošetruje kožné receptory a odpovedajúce segmenty kožných receptorov ( Haedové zóny). Je to ideálna masáž po celom dni strávenom na nohách. Ťažké, opuchnuté, unavené a boľavé nohy volajú po masáži, ktorá ich dokáže výborne zregenerovať

Účinky masáže:

• stimuluje krvný obeh a lymfatický systém

• hlboko relaxuje a harmonizuje

• postupne prehrieva celé telo

• pomáha detoxikovať organizmus

• vyrovnáva energie v tele

Dornova metóda a Breussova masáž

Je druhom jemnej manuálnej terapie, pri ktorej sa kĺby a stavce pacienta presne uvedú do správnej polohy. Pohyb nie je prevádzaný trhnutím, táto metóda je jemná.

Napríklad pri napravovaní nesprávnych polôh stavcoch sa pohybom obchádza svalová ochrana a jemným tlakom takto môže byť stavec daný do správnej polohy bez nežiaducich vedľajších účinkov ( mikroprasklín stavcov a mikrotrhlín svalov.).

V praxi sa väčšinou prevádza pri prvých dvoch návštevách komplexné vyšetrenie a ošetrenie kĺbov a chrbtice pacienta.

Dornovou metódou môže byť ošetrení takmer všetci ľudia, pokiaľ sú len trocha mobilní. Dornova metóda vyrovnáva statiku tela, môže pomôcť pri rôznych problémoch a bolestiach pohybového aparátu ako sú:

  • bolesti chrbta, bedrových kĺbov, kolien, tenisových lakťov.
  • pri skolióze, lordóze, kyfóze, rozdielnej dĺžke dolných končatín( pokiaľ sa nejedná o vrodenú vadu).
  • pri ťažkostiach s čeľusťami, prehĺtaním.

Ďalej môže pomôcť aj pri bolestiach hlavy, krátkozrakosti, črevných ťažkostiach, kŕčových žilách, srdečnej arytmii, problémoch s koncentráciou u detí, šumení v ušiach, pri ťažkostiach s krvným tlakom, závratoch, pri znecitlivení rúk i žalúdočných ťažkostiach… Touto technikou sa uvoľňuje energetické centrá, ktorých zablokovaním dochádza k postupnému zanášaniu kĺbov a tým i k vzniku degeneratívnych zmien.

Ošetrenie sa neprevádza pri akútnych zápaloch, tesne po operáciách a pri osteoporóze v pokročilom štádiu.

Začína sa od prstov na nohe cez členky, kolená, bedrové kĺby, pretože práve ich stav priamo ovplyvňuje prípadné vyosenie chrbtice a tým začína vznik skolióz, kyfóz alebo lordóz, alebo aj ich kombinácií.

Jednoducho je to metóda, vďaka ktorej je možné postupne zlepšiť vyosenia chrbtice, niečo čo klasická medicína považuje za nezvratnú zmenu, s ktorou už nemožno nič robiť. Výsledky potvrdzujú pravý opak.

Po ošetrení Dornovou metódou sa celá terapia môže doplniť tzv. Breussovou masážou a tým prehĺbiť uvoľnenie celého tela.

Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresúrnych bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Na masáž sa používa olej z ľubovníka bodkovaného, ktorý je veľmi vyživujúci nielen pre platničky chrbtice ale i pre všetky kĺby.

Počet ošetrení je individuálny, no už po dvoch ošetreniach sa väčšinou dostavuje úľava.

Anticelulitídna masáž

Celulitída vzniká nedostatočnou činnosťou lymfatického a krvného obehu a narušeným metabolizmom tukov. Povrchové tkanivo potom nie je dostatočne prekrvené a vyživované a ľahšie sa v ňom ukladajú toxíny.

Vznik celulitídy podporuje nesprávna životospráva, nedostatok tekutín (v podobe čistej vody), pitie kávy a alkoholu, fajčenie, nosenie tesného oblečenia a nedostatok pohybu.

Tento problém sa týka predovšetkým žien a to až 90 % z nich, a vôbec nie iba tých plnoštíhlych!

Poskytujeme buď ako lymfatickú masáž alebo dokonalým hĺbkovým premasírovaním problémových partií (stehna, boky) a vmasírovaním krému s anticelulitídnym účinkom dôjde ku stimulácií lymfatického a krvného systému a k rozrušeniu tukového tkaniva. Po cca 40 minútach tejto intenzívnej masáže sa ľahko vmasíruje prírodný olivový olej, ktorý má veľmi priaznivý vplyv na stav pokožky.

Ako teda môžeme proti celulitíde bojovať samy?

• správna výživa – dostatok zeleniny, ovocia a celozrnných potravín

• pitný režim – aspoň 2 litre čisté vody denne

• dostatok pohybu – akúkoľvek formu zvolíme, hlavne, že rozprúdime lymfatický systém, ktorý je potom schopný lepšie odvádzať z tela toxíny – napr. aj naše PILATES cvičenia

• pri kúpeli striedať teplú a studenú sprchu – prekrví sa pokožka a tým sa zaistí jej lepšia výživa

• absolvovať masáže